Jste zde

Domů » Tunisko

vnitrozemí

Aktivní dovolená, 1. část

Tuniské pouštní městečko Matmata
Autor: Kraken_Boy

Trávit svou dovolenou aktivně chce stále více a více lidí. V době prázdnin a dovolených si lidé chtějí totiž užívat koníčků, na které jim během hektických všedních dní nezbývá čas.

Tunisko nabízí širokou škálu sportovních programů, a to za poměrně příznivé ceny. Každý si zde může vybrat podle své chuti. Většina hotelů typu all inclusive má nabídku sportovních aktivit zahrnutou již v ceně ubytování.

Surfování a sandboarding

Oázy pouště

Tuniská oáza Tozeur

Na okraji rozlehlé pouště Sahara se nacházejí jedinečné oázy, které zvou na návštěvu, ze které se budete vracet jako znovuzrozeni. Horské oázy jsou k vidění na prvních výšinách pohoří Atlas. Vypadají jako "začarované" a jsou usazené mezi skalami a prohlubněmi. Každá oáza má své zvláštnosti, v místech Tozeur a Nefta se třeba rozprostírají obrovské palmové háje.

Beja

Tunisko - okolí města Beja

Beja (franc. Béja; arabsky ‏باجة) je město ležící na severu Tuniska, asi 105 km od města Tunis, s přibližně 100 000 obyvateli. Zároveň je to hlavní město stejnojmenné provincie.

Vzhledem ke své poloze mezi řekou Medjerdah a Středozemním mořem, naproti úpatí Khroumire, bylo dříve proslulé díky své úrodné půdě. V období Římské říše bylo město nazýváno dokonce "Zlatou zemí". Ale i v dnešní době hraje stále velmi důležitou roli v produkci potravinářských výrobků v celé zemi.

El Kef

El Kef - pevnost Kasbah
Autor: Prof. Mortel

El Kef nebo francouzsky Le Kef (arabsky ‏الكاف – v překladu "skála") se nazývá hlavní město tuniské správní oblasti Kef. Nachází se v severozápadní části Tuniska, 175 kilometrů na západ od města Tunis a asi 40 kilometrů východně od hranic s Alžírskem. Podle sčítání lidu, které proběhlo v roce 2004, žije v této oblasti přibližně 45 tisíc obyvatel.
Patronem města je Sidi Bou Makhlouf, který dal také jméno městskému mauzoleu.

Výlet do pouště

Poušť okolo městečka Ksar Ghilane
Autor: Prof. Mortel

Člověk byl od pradávna pouštní krajinou fascinován a okouzlován. Poušť představuje svobodu, krásu a nekonečnost. Člověk zde nalezne sám sebe a pozná své vlastní hranice. Tuniská Sahara zabírá skoro polovinu plochy celé země. Písečná poušť se zde potkává také s pouští kamennou nebo solnou.

Červené duny, bílé duny, měsíční krajiny se solnými jezery, ve kterých se zjevuje fata morgána, iluze, realita nebo prostě magie této neskutečné krajiny, která inspirovala mnoho umělců a režisérů, lákají turisty z celého světa.

Oáza Hammat-al-Jarid

Tunisko - solné jezero Chott el Djerid
Autor: Prof. Mortel

Oázu Hammat-al-Jarid (El Hamma al Djerid, v překladu Země datlových palem) tvoří malá skupinka oázních osad patřících do guvernorátu Tozeur. Leží severně od města Tozeur v krajině Bled el Djerid. Název této oázy je odvozen z názvu pro koupel "hamma", který vznikl díky přírodním artézským pramenům. Zahrnuje celkem čtyři malé vesničky - El Erg (Al 'Irq), Mhareb, Msaaba a Nemlet.

Stránky

Tunisko, Maroko na FB

Agadir

22.07.2018 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 1.7 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.1 hPa

Djerba

22.07.2018 - 10:00

Clear skyEast-southeast, Light air, 0.7 m/s34°C

0 mm srážek

Tlak: 1011.9 hPa

Hammamet

22.07.2018 - 10:00

FairSoutheast, Light breeze, 2.1 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.2 hPa

Monastir

22.07.2018 - 10:00

FairNorth-northeast, Gentle breeze, 4.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.3 hPa

Sousse

22.07.2018 - 10:00

FairNortheast, Light breeze, 3.0 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.